Delivering quality since 2001
  • IMG_1700
  • Gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte uzstājas ar prezentāciju par gaisa lidojumiem savas pirmās foto grāmatas „Lidojumā! Pieskārieni Latvijai“ prezentācijā.
  • IMG_1638
  • IMG_1606
  • IMG_1668
  • IMG_1713
  • gunarsdukste_IMG_0099-Edit
  • gunarsdukste_IMG_0106-Edit
  • gunarsdukste_IMG_0100-Edit
  • gunarsdukste_IMG_0104

4. aprīlī gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte prezentēja unikālu foto grāmatu “Lidojumā! Pieskārieni Latvijai”

Ceturtdien – 4. aprīlī, Latvijā leģendārais gaisa balonu pilots Gunārs Dukšte Latvijas Dabas muzejā prezentēja savu pirmo foto grāmatu “Lidojumā! Pieskārieni Latvijai”, kurā apkopotas autora 22 gados no gaisa balona uzņemtās Latvijas ainavu un dabas skatu fotogrāfijas, kas parāda Latviju kvalitatīvi jaunā redzējumā un sniedz iespēju sajust pasauli no putna lidojuma. 

Atklāšanā piedalījās daudzi Dukštes lidojumu cienītāji, tai skaitā vairākas Latvijā labi pazīstamas personības kā rakstniece Māra Zālīte, režisore Māra Ķimele, žurnāla “Vides vēstis” redaktore Anitra Tooma u.c. Pasākuma laikā Dukšte uzstājās ar prezentāciju par gaisa balonu lidojumiem pasaulē un Latvijā. Notika loterija, grāmatas eksemplāru ieguva Guntis Gailītis un gaisa balona lidojumu ar pašu Gunāru Dukšti ieguva Irēna Bauere, Dukštes orientēšanās kluba biedre.

Šī bija īpaša diena, jo, pirmkārt,  aprit 22 kopš pirmā gaisa balonu lidojuma mūsdienu Latvijā, kad drēgnajā 1992. gada rītā Dukšte no Doma laukuma Vecrīgā lidojumam pacēlās ar gaisa balonu “Vinnijs”. Otrkārt, šajā dienā bija Gunāra Dukštes dzimšanas diena un, treškārt, tika laista klajā šī unikālā pilota foto uzņēmumu apkopojošā grāmata.

Dziļi izjustas krāsu fotogrāfijas ar intīmiem dabas tuvplāniem, kuru nianšu gamma šķiet neaptverama – miglas, saules staru, krāsu un faktūru polifonija. Attēli grupēti pa  gadalaikiem. Nodaļas emocionāli un saturiski papildina  rakstnieces Ingas  Ābeles īpaši šīm ainavām radīti īsprozas teksti un grāmatas noslēgumā paša autora dotās bilžu piezīmes. Kaija Straumanis ir  grāmatas tekstu tulkotāja angļu valodā. Teksti angļu valodā ir grāmatas  pievienotā vērtība, kas to ļauj saukt par Latvijas un Siguldas cienīgu prezentācijas izdevumu.

 

Gunārs Dukšte – gaisa balonu pilots, Latvijas gaisa kuģošanas pionieris ar 22 gadu un vairāk nekā 3000 lidojumu pieredzi. Viņam pieder Latvijas rekordi gaisa balonu lidojumos – augstumā, tālumā un ilgumā. 

Inga Ābele – prozaiķe, dramaturģe, dzejniece. Vairāku romānu, lugu un dzejas krājumu autore. Kopš 2008. gada arī licencēta gaisa balonu pilote.